Internetowy sklep z herbatą

Polski  English  

Koszyk:
0 ...Produkt(y)

Świat Herbat - to sklep internetowy z pasją i zaangażowaniem. To cały świat w jednej filiżance...
Kategorie
Wyszukiwanie
Wpisz słowo aby wyszukać produkt.
Wyszukiwanie Zaawansowane
rzetelna firma
 
Firma godna zaufania
Top » Katalog » Herbata » konfekcjonowana herbata »


Piramidki 20 t. - Pieczone Kasztany - Stary Tarnobrzeg

PIECZONE KASZTANY - herbata czarna wieloskładnikowa, konfekcjonowana w piramidki (20x 2g)

Kompozycja czarnej, cejlońskiej herbaty z dodatkiem cząstek pieczonego jabłka, płatków krokosza oraz aromatu prażonych kasztanów.

Masa netto: +/- 40g (20szt x +/- 2,0g)

Kraj pochodzenia herbaty: Sri Lanca.

Przechowywać w szczelnym opakowaniu w suchym i zacienionym miejscu.

Zapakowano na zlecenie: Sklep "Świat Herbat" CHANOYU Anna Jędruszczak Pl. Gen. Grota Roweckiego 1/5, 39-400 Tarnobrzeg.

Seria "Tarnobrzeg i okolice" obejmuje samo nasze miasto, jak i jego najbliższe sąsiedztwo, czyli: Jezioro Tarnobrzeskie, Sandomierz nad Wisłą, Baranów Sandomierski.

 

Herbata w regionalnej oprawie to świetna pamiątka z podróży lub miły i oryginalny prezent.

 

Stary Tarnobrzeg

Znalezione obrazy dla zapytania stary tarnobrzeg

MIASTO POGRANICZA KULTUR Tarnobrzeg na początku dwudziestego wieku był jednym z największych miast Galicji zamieszkiwanym przez Żydów. Prawie 80 procent sklepów i warsztatów rzemieślniczych oraz domów i kamienic na tarnobrzeskim rynku było w rękach Żydów. Nasze miasto miało charakter kulturowego pogranicza.

Warto wspomnieć także o istnieniu wyznaniowej gminy żydowskiej, synagodze, gdzie mieści się obecnie siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także dwóch cmentarzach, czyli kirkutach.

Mieszały się tutaj wpływy polskie, żydowskie i ukraińskie.

Jak przyznaje doktor Adam Wójcik, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, miasto rozwijało się przez wieki dzięki ludności żydowskiej.
Żydzi byli do wybuchu drugiej wojny światowej jednymi z najzamożniejszych mieszczan Tarnobrzega. Demografię miasta "wywróciła" do góry nogami napaść III Rzeszy na Polskę i polityka zagłady Żydów przez okupanta hitlerowskiego. W czasie wojny okupanci zniszczyli i zatarli ślad żydowski w Tarnobrzegu.
Hitlerowski okupant starał się zatrzeć wszystkie ślady po ludności żydowskiej. Grabiono miejsca kultu religijnego, niszczono cmentarze, zabierano kosztowności

Spis ludności przeprowadzony zaraz po wojnie pokazuje jak niszczycielska była moc polityki zagłady okupanta hitlerowskiego wobec Żydów. W Tarnobrzegu wojny nie przeżył ani jeden Żyd, w najbliższej okolicy było 32 mieszkańców wyznania mojżeszowego.
Oprócz wyniszczenia ludności, hitlerowcy starali się zgładzić żydowską kulturę. Splądrowano synagogę, zniszczono dwa cmentarze żydowskie. To z rozbitych nagrobków z obu kirkutów wybrukowano plac targowy albo drogę prowadzącą na dworzec kolejowy.
 
Tadeusz Zych dodaje, że wciąż mało mówi się i pisze o ludności, która jest nierozerwalnie związana z Tarnobrzegiem i nic nie jest w stanie tego zmienić.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/tarnobrzeg/art/8863487,pamiec-o-tarnobrzeskich-zydach-co-zostalo-w-miescie-po-ludnosci-wyznania-mojzeszowego,id,t.html


16,70zł
Data dodania produktu do sklepu: piątek, 31 marzec 2017.
Recenzje


Producenci

Warunki sprzedaży i regulamin
Dla Znajomego
Powiedz o tym produkcie komuś, kogo znasz.